KONST / Litografier / Färglitografi 12166031
nr 1216 6031
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi, Stockholmsmotiv. Signerad, numrerad 229/360. Motivet: 45x55 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 12 november 2018
kl 19:55:41
1.000 kr
1.200 kr
1.300 kr
1.500 kr
1.500 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.700 kr
1.900 kr
2.000 kr